Bio-Pen

  • Bu sayfayı Paylaş
  • Facebook'da paylaş
  • Twiter'da paylaş
  • Whatsapp'da paylaş
  • Google Plus'da paylaş
  • E-posta gönder
  • Linkedin'de paylaş

Hizmetlerimiz

Bio-Pen

Yaş aldıkça kırışıkları artan derinize yapılabilecek en yeni çözümlerden biri biopen uygulamasıdır. Orta ve üzeri yaş kadınlarda kırışık tedavisi olarak kullanılmaktadır.

Yaş aldıkça kırışıkları artan derinize yapılabilecek en yeni çözümlerden biri biopen uygulamasıdır. Orta ve üzeri yaş kadınlarda kırışık tedavisi olarak kullanılmaktadır.

Mikro iğne yöntemi olarak ilk olarak eski Çin tıp biliminde kullanılmaya başlanmıştır. Günümüz teknolojisi ile hem hızlı çözüm alınabilecek hem de sağlıklı sonuçlar elde edilebilecek bir yöntem haline gelmiştir. Çalışma mantığı tam olarak, mikro düzeyde göz ile görülemeyecek kadar küçük mikrokanallar oluşturarak deri üzerinde hasar varmış algısı oluşturup, bunların tahribatını gidermek adına hizmet sağlamaktır. Yara varmış algısı ile vücudun tüm onarıcı mekanizmaları devreye girip bu hasarı onarmak ve gidermek için çalışacaklardır. Bu çalışmaya ek olarak yaralı olduğu algısı oluşturulan bölgeye  hyalüronik asit ve vitaminler ile birlikte uygulama yapıldığında daha kuvvetli etki yaratacaktır.

Her profesyonel bakımda olduğu gibi biopen için de ilk olarak makyaj ya da farklı kalıntılardan arındırılmış bir cilt yüzeyi oluşturulması esastır. Cilt yenileme tedavisi, cilt gençleştirme tedavisi, ince çizgiler, kaz ayakları, kırışık tedavisi, genişlemiş gözeneklerin azaltılması, göz çevresinde mimik kaynaklı çizgilerin tedavisi, güneş lekesi tedavisi ve genel anlamda leke tedavilerinin tamamında etkili çözüm sağlar. Sadece yüz bölgesi için değil boyun ve el gibi yenileme ve kırışık tedavisi gerektiren bölgelerde kolaylıkla uygulaması yapılabilir.

Biopen uygulaması esansında kanama ya da yanık gibi durumlar oluşmaz. Aksine diğer çeşit uygulamalara nazaran cildin kendisini yenilemesi ve toparlaması çok daha kısa zaman almaktadır. Uygulama yapılan alandaki hasarlı dokular hızla iyileşme gösterirken, sağlam dokular da da bir yenilenme durumu söz konusu olacaktır.

İşlem sonrasında morarma gibi belirtilerin olmaması için işlem öncesinde buz uygulama ya da serum uygulaması yapılır. İşlem takriben 45 dakika ile 1 saat arasında değişmektedir. Uygulama sonrası bakım teknikleri konusunda uzmanınız size destek sağlayacaktır. Güneşten korunulması gereken süre konusunda hassas olunmalıdır. Takriben 2-3 hafta arayla 4 seans yapılacak uygulama ile kırışıklardan ve lekelerden arınmış mükemmel bir cilde sahip olabilirsiniz.

Simurg Güzellik Salonunda sunduğumuz diğer ayrıcalıklara ek olarak biopen uygulama hizmetimi ile de ne kadar özel olduğunuzu hissedeceksiniz.

 

+90 342 335 76 00