Cilt Bakımı

  • Bu sayfayı Paylaş
  • Facebook'da paylaş
  • Twiter'da paylaş
  • Whatsapp'da paylaş
  • Google Plus'da paylaş
  • E-posta gönder
  • Linkedin'de paylaş

Hizmetlerimiz

Cilt Bakımı

Kışın arkasından kendini yavaş yavaş göstermeye başlayan güneş ile cildimizin daha bir hassasiyet istediği döneme girmiş bulunmaktayız. Bunun için kendi imkanlarımız ile ya da profesyonel olarak yapmamız gereken bir cilt bakımı kaçınılmaz olacaktır.

Kışın arkasından kendini yavaş yavaş göstermeye başlayan güneş ile cildimizin daha bir hassasiyet istediği döneme girmiş bulunmaktayız. Bunun için kendi imkanlarımız ile ya da profesyonel olarak yapmamız gereken bircilt bakımı kaçınılmaz olacaktır.

Cilt bakımı denildiği zaman genel olarak aklımıza yüz kısmı gelse de aslına bakarsanız tüm cildimiz konu ediliyordur. Profesyonel cilt bakımı, cilt yapısına ve cildin problemine yönelik profesyonel ürünler ve cihazlar ile uygulama yapılması işlemidir. Sadece estetik açıdan değil bir çok cilt problemi için de cilt bakımı yapılmaktadır.

 Nem cildimizin en çok nemi depo eden yeridir. Cilt altında bulunan dermiş ve epidermisler suyun tutulmasını ve buharlaşmamasını sağlayarak cildimizin ihtiyacı olan nemi sağlar. Profesyonel cilt bakımı ile ciltteki ölü tabakalar ortadan kaldırılarak deri altındaki su kanalları açılır. Böylece dermiş ve epidermis arasındaki su akışı sağlanmış olur. Böylece cildiniz parlak, nemli ve esnek bir hale gelir.

Yaşlandıkça cildimizin de yıpranıyor olmasının asıl sebebi deri altı su kanallarının zamanla azalıyor olmasıdır.  Yaş aldıkça cildimizde oluşan leke ve sarkmaların en temel sebebi budur. Biyolojik yaşımız ile fizyolojik yaşımız arasındaki farkı ortadan kaldıracak en temel bakım da cilt bakımı olmalıdır.

İşinin uzmanı kişilerce yapılan cilt bakımı sonrasında genellemeler sonucunda bir saat içerisinde %80 lere ulaşan nem farkı gözlenmiştir. Bu da demek oluyor ki profesyonel cilt bakımı ile cildinize istediğini verebilir ve siz de ulaşmak istediğiniz bakıma ulaşmış olabilirsiniz.

Cilt analizinin yapılması ile başlanacak olan cilt bakımınız da, cildinizin yapısı, problemleri ve cilt tipiniz tespit edilip buna göre bir program belirlenecektir. Cilt yapınıza uygun ürünlerin yardımı ile cildiniz temizlenir. Cildinizin ölü hücrelerden arındırılması için ve yeniden hücreleri hareketlendirmek için profesyonel peeling uygulaması yapılır. Cildinizde yumuşama sağlamak ve gözenekleri açmak için saf oksijen ile buhar uygulaması yapılır. Cildinizde yer alan siyah noktalar vakum sistemi ile temizlenir. Temizleme işlemi tamamlandıktan sonra cildiniz dezenfekte edilerek, problemli bölge uygulamaları ile kısımlara geçilir.

Simurg Güzellik Salonu olarak sizler için mükemmelliği gaye edindik ve bu yolda hizmetlerimiz ile farkı yaşayın diliyoruz. 

 

 

+90 342 335 76 00