Lazer Epilasyon

  • Bu sayfayı Paylaş
  • Facebook'da paylaş
  • Twiter'da paylaş
  • Whatsapp'da paylaş
  • Google Plus'da paylaş
  • E-posta gönder
  • Linkedin'de paylaş

Hizmetlerimiz

Lazer Epilasyon

Günümüz teknolojisinin kadınlara sunduğu nimetlerden biri olan Lazer epilasyon istenmeyen tüy köklerinin yakılması ile kesin sonuç elde edilmesini sağlıyor. Lazer ışığının bildiğimiz ışıktan farklı olan yanı düz bir demet halinde yayılıyor olmasıdır.

Günümüz teknolojisinin kadınlara sunduğu nimetlerden biri olan Lazer epilasyon istenmeyen tüy köklerinin yakılması ile kesin sonuç elde edilmesini sağlıyor.

Lazer ışığının bildiğimiz ışıktan farklı olan yanı düz bir demet halinde yayılıyor olmasıdır. İstenmeyen tüylerin lazer ışığının enerjisi yardımı ile sağlıklı ve kalıcı olarak yok edilmesi işlemine lazer epilasyon uygulaması denmektedir. Milisaniyelik ışık atışları ile teninize yapılan uygulama tene rengini veren melanin pigmenti tarafından emilir. Çevresindeki dokuya zarar vermeden kılın köküne yoğunlaşarak ışık ve ısı etkisi ile kökün yakılmasını sağlar. Periyodik olarak yapılan seanslar sonrasında aynı kıl köküne yapılan uygulamalardan dolayı kıl kökü tamamen tahrip olur.

12 yaşın üstündeki kıl kökleri için herkese uygulaması yapılabilmektedir. Lazer epilasyon işlemi sonrası birkaç saatlik kızarıklık ya da kabarıklık görülebilir. Bu etki kalıcı değil geçicidir. Uygulama yapılan bölgeye en az bir saat su değdirmeyerek teninizin tahriş olmasının önüne geçebilirsiniz. Sorulan en yoğun sorulardan biri lazer epilasyon işlemi sırasında acı hissinin olup olmadığıdır. Teninize bir ışık ve dolayısıyla bir ısı enerjisi uygulanacağından yanma hissi ile beraber bir acı durumu söz konusudur. Bu durumun ortaya çıkaracağı olumsuzluğu yok etmek için anestezik özelliğe sahip uyuşturucu kremler uygulama öncesinde kullanılabilir. İşlem süresinin uzun olmamasından dolayı kısa süreli etkisi olan uyuşturucu kremlerin seans sonrası rutin hayatınıza devam etmenizde bir yan etkisi olmayacaktır.

Lazer epilasyon uygulamaları konusunda tecrübeli ve her şeyden önce sağlık diyebilen uzman kişilerce yapılmalıdır. Ten renginize uygun ve ışık ayarlarını mutlaka uzman kişilerin ellerine bırakmalısınız. Aksi takdirde ten yanıkları ve yeniden aynı uygulamalardan yararlanmamak gibi zor durumlar ile karşılaşabilirsiniz. Sağlığın söz konusu olduğu yerde vazgeçilmez unsur olan hijyenin önemine ekstra dikkat eden ve bu konuda hassasiyeti en üst düzeyde tutan merkezler ile çalışmalısınız.

Simurg güzellik Merkezi her detaydan önce sağlık felsefesi ile siz değerli kadınlarımızın en iyiye ve en güzele layık olduğunu sizlere tattırmak için kadınlarımıza özel hizmetler sunmaktadır.

Ayrıcalıklı kadınlarımızın doya doya mükemmelliği hissedecekleri merkezimizde sizleri ağırlamaktan mutluluk duyacağız.

 

+90 342 335 76 00